Indra
Ma już dom, pomóż innemu zwierzakowi przebywającemu w schronisku.

Indra to pies szczególny, który nie zna życia poza Schroniskiem. Trafił tu jako szczenię w 2003 roku, od początku przerażony, dziki - ludzi traktujący jak ogromne niebezpieczeństwo. Taką uśmiechniętą mordkę można u niego zobaczyć gdy jest w swoim boksie - bezpieczny, z psami które zna i lubi. Wielokrotnie były podejmowane próby nauczenia go chodzenia na smyczy czy zbudowania zaufania nie tylko w stosunku do ludzi których bardzo dobrze zna. Trafia do nas wiele nieufnych psów, jednak Indra jest wyjątkowy, być może ma za sobą jakąś wielką traumę z czasów 'sprzed' Schroniska o której nie wiemy, a która na zawsze ugruntowała jego stosunek do ludzi. Ostatnio jednak zaszły ważne zmiany - dzięki kilku czynnikom -przede wszystkim wytrwałości kilku osób, które regularnie próbowały do niego dotrzeć i zabierały go na spacery mimo początkowo strasznego przerażenia i paniki, może też podeszły już wiek sprawił, że pewne rzeczy przyjmuje spokojniej .
Spacery polubił, może nie wybucha euforią jak inne psy, ale jego życie zyskało nowy wymiar. Po cichutku liczymy więc na mały cud - może ktoś znajdzie w sobie tyle siły i współczucia, że podejmie się zabrania do domu psa, który być może nigdy się nie 'odwdzięczy'. A jedyną 'nagrodą' będzie świadomość, że odmieniło się świat zwykłego, niewielkiego kundelka. Indra dobrze będzie się czuł w domu z drugim psem, który pomoże mu się zaaklimatyzować. W pierwszej fazie po adopcji spodziewać należy się wszystkiego - niestety nie mamy jak wytłumaczyć Indrze że idzie w lepsze warunki. Piszę o tym, nie żeby odstraszyć - ale żeby decyzja o zabraniu Indry była świadoma - bo on w końcu zrozumie, że ma nowe super życie, ale wpierw poczuje się 'wyrwany' ze znajomego środowiska.
Pewnie znajdą się osoby, które stwierdzą, że nie warto starszego psa narażać na taki stres, jednak wierzymy, że Indra zasługuje na taka szansę - byle decyzja była przemyślana i nieodwołalna. Jak już się zaaklimatyzuje to skorzysta z życia tak, jak w Schronisku nie może.
Indra ostatnio musiał mieć usunięte jedno oko, stąd szwy widoczne na  ostatnim zdjęciu - nie przeszkadza to mu w funkcjonowaniu . Jest nieduży ( poniżej kolana) .

 

Co możesz teraz zrobić?
Indra
Indra

Indra